Moskova metrosundan bedava bilet

30 çömelme (squat) hareketine Moskova metrosundan bedava bilet

Moskova metrosunda hizmete giren özel bilet makinesi ile metro hizmetinden yararlanan her yolcu bedava bilet alabilme imkanına sahip oluyor.

Moskova Metro İdaresi’nden yapılan açıklamada, söz konusu kampanya ile bilette tasarruf etmenin yanı sıra, fiziksel olarak forma girmenin de mümkün olacağı ifade edildi. ITAR TASS Ajansı tarafından konuyla ilgili olarak geçilen haberde ise 30 Ruble olan metro biletini bedava olarak alabilmek için yolcuların özel otomatik cihazı kullanarak her biri 1 Ruble olan çömelme (squat) hareketinden 30 tane yapmaları gerektiği bildirildi.

Bedava bilet verecek olan sportif bilet cihazı, ‘‘Vıstavoçnaya’’ metro istasyonunun girişindeki diğer bilet cihazlarının yanında hizmet verecek. Üzerindeki Olimpiyat sembolleriyle diğer bilet makinelerinden kolayca ayrılabilen ve yolcunun yaptığı çömelme (squat) hareketinin toplam sayısının özel bir donanım ile tespit edildiği cihazı yanıltmak ise mümkün değil.

Olimpiyat Değişim Programı kapsamında Rusya Olimpiyat Komitesi ve Moskova metrosu tarafından ortaklaşa düzenlenen ve yaklaşık bir ay devam edecek olan kampanyada, alışagelmedik söz konusu yöntem ile 4 Aralık tarihine kadar bedava bilet alınabilecek.


Related Posts