FİT OLMAK

FİT OLMAK YA DA OLMAMAK İŞTE BÜTÜN MESELE BU
Bir çok insanın iple çektiği yaz sezonu yaklaşıyor peki hayalini kurduğunuz yağ oranı düşük, kas kütlesi yüksek vücuda yakınmısınız? Kış aylarını geride bıraktık kasvetli havalarda yapılması en kolay olan yemek, içmek ve yatmak üçlemesini eksiksiz yerine getirdik. her pazartesi başladığımız diet programlarını daha yaza çok var diyerek ikinci günde rafa kaldırdık.
Fonksiyonel antrenmanlar bahane kabul etmez ve hiç bir zaman geç kalınmaz mantığıyla hareket ederek size her sene hayalini kurduğunuz şekilli fit vücudun anahtarını veriyoruz.
Karın kaslarınızı kaplayan yağlardan kurtulmanın en büyük anahtarı düzgün beslenme ve yüksek yoğunluklu antrenmanlardır. Öncelikli olarak beslenme programınızı sıfırdan ayarlamalısınız. hazır gıdalar yerine kendi mutfağınızda gerçek bir sporcu gibi besleneceğiniz yemekler yapmaya özen gösterin. Bu sağlığınızın haricinde mental olarak da sizi motive etmeye yardımcı olacaktır.
TÜKETİLMEMESİ GEREKEN BESİNLER
Şeker, Süt, tahıl, baklagiller, alkol!! yapay tatlandırıcılar, Meyveler
SEBZELER
Enginar, pancar, biber, brüksel lahanası, havuç, kereviz, salatalık, patlıcan, yeşil soğan, mantar, soğan, havuç, turp, şalgam, kuşkonmaz, pancar, brokoli, lahana, karnabahar, Karalahana, hindiba, marul, maydanoz, ıspanak, domates.
PROTEİNLER
Tüm balıklar, kabuklu deniz mahsulleri, yumurta, yağsız sığır eti, Kümes hayvanları.
YAĞLAR
Aşırıya kaçmayın (şeker ve meyve kesildiği için enerji olarak yağ ihtiyacınız olacak)!
Zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, avokado yağı, badem yağı, ceviz yağı, Keten tohumu yağı, badem, kaju, çam fıstığı, Kabak çekirdeği, Ayçiçeği tohumları, fındık, antep fıstığı, susam, ceviz.
İlk günlerde uygulayacağınız antrenman programını hafif tempo tutun sonrasında sınırlarınızı zorlayın unutmayın siz sağlıklı yaşayan ve mantıklı düşünen bir sporcusunuz durmak ya da pes etmek yok.
Size verdiğimiz antrenman programını uygulamadan önce ısınma programınızı mutlaka gerçekleştirin.

DUMBBELL SINGLE LEG DEADLIFT
Set:3-4 Tekrar: 8-10

Dumbell uyluk önünde omuz genişliğinde tutulur, diz hafifçe eğildi ve yerden sağ ayak Standı. Neredeyse yere paralel olana kadar bir bacağınız arkaya uzanacak şekilde yere doğru eğilin. Başlangıç ​​pozisyonuna dönün. 20 saniye sonra hareketi tekrar uygulayın.

DUMBBELL PUSH PRESS
Set:4 Tekrar: 12

Avuç içi birbirine bakacak, dumbell çift olarak omuz dışında tutulur. Dizlerinizi kırarak ve vücut gücünüzü de kullanarak dumbelları yukarı itin. Dirseklerinizin düz olmasına özen gösterin .Ağırlıkları indirin ve hareketi tekrarlayın.

DUMBBELL SIDE LUNGE
Set:3 Tekrar: 10

İki elinizle dumbelları tutun ve ayaklarınızı kalça genişliğinde açarak durun. Sol tarafa büyük bir adım atın kalçanızı geriye iterek ve sol diz bükerek vücudunuzu indirin. Tekrar başlangıç ​​pozisyonuna dönün ve sağ tarafa adım atarak tekrarlayın.

BATTLE ROPES
Set:4 Tekrar: 45sn. Dinlenme: 30sn.

Harekete elleriniz omuz genişliğinde açık ve kalça geride squat pozisyonuna yakın bir açıda başlayın. Uçlarından tuttuğunuz halatı sağ ve sol olmak üzere sırasıyla yukarı aşağı savurun.

PLANK WITH LEG LIFT
Set:3 Tekrar: 45sn. Dinlenme: 15sn.

Harekete dirsekleriniz yerde şınav pozisyonu benzer şekilde başlayın. Karnınızı sıkarak vücudunuzu düz tutmaya gayret edein. Sağ bacağınızı kaldırın ve verilen süre boyunca havada tutun. Sağ bacağınızı indirin ve sol bacağınızı kaldırarak devam edin.

KETTLEBELL SNATCH
Set:3 Tekrar: 12

Ayaklarınızın arasında bir kettlebell yerleştirin. Dizlerinizi bükün ve uygun başlangıç ​​pozisyonuna almak için kalçanızı geriye itin. Ayaklarınızın arasındaki kettlebelli yukarı savurarak vücudunuzu düz hale getirin ve KB omuzunuzun üzerinde kaldırın. Tekrar sayısına göre diğer elinizi kullanarak tekrarlayın.

GOBLET SQUAT
Set:3-4 Tekrar: 8-10

Dirsekler vücuda yakın, kettlebell göğüs hizasında iki el ile tutulur sırt dik harekete ayakta başlayın. kalçayı arkaya alarak squat gerçekleştirin ve başlangıç pozisyonuna dönerek tekrarlayın.

BARBELL ROLLOUT
Set:4 Tekrar: 15

Tercihen kullanacağınız bara 5 kilogramlık ağırlıklar takabilirsiniz. Omuz genişliğinde tuttuğunuz barı ileri doğru yuvarlayın. Hareketi gerçekleştirirken karın kasınızı sıkmayı unutmayın.

JUMP SQUAT
Set:4 Tekrar: 8-10

Harekete ayakta başlayın ayaklarınız omuz genişliğinde açık sırtınız dik olmalı. çömelme hareketini gerçekleştirin ve hemen ardından kollarınızın momentumunu kullanarak yukarı zıplayın. Yere değdiğiniz anda tekrar çömelmeyi gerçekleştirerek hareketi tekrar edin.

RING ROW
Set:3 Tekrar: 10-12

Halkaları kalça hizanıza getirin. alt kısmına uzanarak halkaları omuz genişliğinde tutun. Vücudunuzu dik pozisyonda tutarak yukarı çekin.

HAND RELEASE PUSH-UPS
Set:4 Tekrar: 10

Şınav pozisyonu alın dirsekleriniz vücudunuza yakın olmalı. Göğsünüz yere değdiğinde iki elinizi kaldırıp hemen ardından vücudunuzu yukarı itin ve tekrarlayın.

SONUÇ:
Fit olmak yada olmamak işte bütün esele bu. Sizlere verdiğimiz yüksek yoğunluklu programı ve beslenme tüyoları ile imkansız olarak düşündüğünüz vücudu elde etmenizi hedefledik. Vermiş olduğumuz antrenman programını nabzınızı düşürmeden sıkı şekilde uyguladığınız taktirde unutulmaz bir yaz sezonuna hazır olun.


Related Posts