BİLDİKLERİNİZİ UNUTUN

BİLDİKLERİNİZİ UNUTUN VE DÜŞLEDİĞİNİZ VÜCUDA SAHİP OLUN

Sevgili okurlar, sizlere son yılların en etkili ve popüler sporu olan Fonksiyonel antrenman anlatacağım.

Fonksiyonel antrenmanlarzordur ama buna değer ve hiç olmadığınız kadar iyi hissedersiniz. Birçok insan bu sporu çılgınlık olarak nitelendirmektedir. Bizler bu sporun bir tutku olduğunu ve atletlerinin farklı olduğunu bilmekteyiz. Daha dayanıklı, güçlü ve fit bir vücuda sahip olmakla beraber egolarından arınmış sporculardır. Sizlerde verdiğimiz antrenman programlarını uygulayarak kısa sürede yağ oranı düşük, belirgin ve düzgün kas yapısına sahip olacaksınız.
7 den 70 e her yaş grubunun yaptığı bu spor branşı Olimpik halter teknikleri, atletizm ve jimnastik içermektedir.
Fonksiyonel antrenmanları tek bir bölgeyi izole çalıştırmayı değil, birden fazla eklemin dahil olduğu ve bir çok ana kas grubunun harekete katıldığı fonksiyonel hareketlerle bütün vücudu dengeli çalıştırmayı hedefler.
Verdiğim programları kendi başınıza yapmak iyi seviyede fiziksel kondisyon ve her bir hareketin nasıl güvenli yapılacağını bilmek gibi temel bir seviyede olmayı gerektirir.
Eğer belli egzersiz aletlerine sahipseniz herhangi bir tesiste ya da evinizde antrenman yapabilirsiniz.
9 temel hareketi vardır. Bunlar Air Squat, Front Squat, Shoulder Press, Push Press, Push Jerk, Deadlift, Sumo Deadlift High Pull ve Medicine Ball Clean dir.
Gelişimi sağlamak için, düzenli hedefler belirlemek gerekir. Tam olarak ne istediğinizi belirlemek ve bilinçli adımlarla bunu başarmak için size doğru adımları göstereceğim. Belirli hedeflerin tanımlanması zorunludur! Daha fit, mutlu, ya da sağlıklı olmak için kendinize özgü olmanız yeterli olmayabilir. Bunun yerine, yeni bir beceri öğrenmek, sosyalleşmek ya da bir rekabet içine girmek olumlu yönde etkili olacaktır. Amacınız ölçülebilir ve ulaşılabilir olması gerekir: Eğer ölçü olamazsa onu yönetemezsiniz. Kendiniz ile ilgili yapacağınız değişiklikler ilerlemeyi ortaya çıkartacak ve kendinizle gurur duymanızı sağlayacaktır!

TEAM WOD:
“3-2-1 … Go!” ÇARPIŞMA SİZİ BEKLİYOR!
KİMİN DAHA İYİ OLDUĞUNU GÖSTERMENİN TAM SIRASI
Partnerini seç ve mücadeleye başla. Unutma! Takım arkadaşın ne kadar güçlüyse sen o kadar güçlüsün. Kazanmak için elinden gelenin fazlasını ortaya koymalısın. Bunun için terlemelisin, yaralanmayı umursamamalısın, kıyafetlerinin kirlenmesini düşünme bile ve en önemlisi rakibinin kaybetmesi için dua etmekten vazgeç, daha güçlü olmak için dua et.
Yarışmak ve kazanmak Tüm sporcular için vazgeçilmez birer tutkudur. İyi bir Fonksiyonel antrenmanatleti olduğunuzu ispatlamak mı istiyorsunuz? Sizler için hazırladığımız program bunun gerçek kanıtı.
Yüksek yoğunluklu, fonksiyonel hareketler Fonksiyonel antrenmangenel tanımıdır. Sizlere farklı zorluk derecelerinde antrenman programları vermekteyiz bunun neticesinde kaslarınız için hızlı kazanç ve sürekli gelişim gerçekleşmektedir. Daha büyük ve güçlü kaslar.
Her hareketi gündelik hayatınıza adapte etmek mümkün olacaktır. Fonksiyonel antrenmanin odak noktası sizi bilinenin dışında bilinmeyene hazırlamaktır. Fonksiyonel antrenman kısa bir süre içinde güç çıkışını maksimize etmek için özel egzersiz sağlar. Hız ve etki burada anahtarıdır.
Ayakta dinlenin ve nefesinizi kontrol altına alın. Nabzınızı düşürmeden eklemlerinizi ve kaslarınızı açarak rahatlayabilirsiniz.
Bir sonraki Round için hazırsınız. Partneriniz ile birlikte ikinci program için ekipmanlarınızı hazırlamaya başlamalısınız.
Antrenman 2 kişiden oluşan takımlar halinde uygulanmaktadır.
Her Round için verilen süre başladığında karşılıklı olarak hareketler uygulanır. Amaç verilen süre içinde en fazla tekrarı gerçekleştirmektir bunun için durmanız yada yavaşlamanız halinde tekrar sayısı azalacağı gibi ikinci hareketi uygulayan partneriniz yardımcı hareketi daha fazla gerçekleştirmiş olacaktır.
Sonraki tekrarda takım arkadaşınızın ana hareketi uygulayacağını unutmayın ve hızlanın.

For Time:
100 Double-unders, 50 each
50 Handstand push-ups while partner holds handstand
50 Toes-to-bar while partner hangs from the bar
50 Shoulder to overhead with axle while partner holds axle in front rack
1000 meter Row while partner holds deadlift
Time cap: 20 minutes
100 Double-unders, 50 each

Atletlerden biri 50 double uygularken diğer partner bekler ve bitirince aynı şekilde 50 double under tamamlar.
50 Handstand push-ups while partner holds handstand

Hand Stand Push-Ups en havalı hareketi partnerlerden biri stabil dururken diğeri 50 push –ups yapmalıdır.

50 Toes-to-bar while partner hangs from the bar

Takım arkadaşın barda asılı bekliyor elini çabuk tut ve 50 Toes to bar yap.

50 Shoulder to overhead with axle while partner holds axle in front rack

Takım arkadaşın Front squatta beklerken Shoulder to overhead yap.

1000 meter Row while partner holds deadlift

Partnerin 1000 metre Row çeksin Sen Deadlift pozisyonunda bekle.

www.oldschoolft.com
murat@oldschoolft.com


Related Posts